Másnap a csatornádra érkező tüntetők arra kérték az Intermarche-Wanty versenyzőjét, Simone Petillit, hogy segítsen lefagyni, amikor nehéz helyzetbe kerülsz. A legújabb Bahrain-Victorious versenyző néhány szakaszt javított, hogy teljes szombaton kitartson, és megpróbálhatod a jobb, fiatalabb versenyzővel a versenyt. Bár a hétvégén gyengén teljesített, ezt a csapata később közölte velem. „Egy nappal korábban veszítettünk a versenyben azokon a szakaszokon, amelyek nem voltak jók nekem.”
Ben O'Connor veszélyesen támadott Richard Carapaznak köszönhetően, így megőrizte negyedik helyről szerzett összesített előnyét, de az ausztrál elismerte, hogy nem volt könnyű napja az Alava hegycsúcsain. Ez a saját teljes elemzésünk Urko Berrade-ről, aki a Kern Pharma harmadik szakaszgyőzelmét szerezte meg a repedésen. Marc Soler is az egyik versenyző volt, aki támadásba lendült, de valószínűleg a jó és agresszív spanyolt sarokba szorították. Thomas De Gendt és Eduardo Sepulveda (Lottó Világbajnokság) rajtoltak el először a szakaszon, bárki más benevezte volna, de a közeljövőben üldözőbe vették őket.
Legfrissebb Vuelta a jó España hírek | william hill esély
A legújabb verseny minden bizonnyal ismét lángra kap, miközben a kupac a napi alapkanyar új alapját, az új Puerto de Arenillast (5,8 km a 4,7%-os szakaszon) viszi felfelé, alig egy jó kilométerre. Valójában Amanuel Gehbreigzabhier (Lidl-Trek) megpróbálja kikerülni az emelkedő kezdete előtt, de a srác nem jut messzire, mielőtt visszahozzák. A tegnapi nap hatását jól mutatja, hogy Kaden Groves megelőzte Filippo Gannát, és az új versenygyőzelmével az 5. szakaszra jutott, ami sorozatban a következő győzelme a La Vuelta an excellent Españán. Számos jel utal a mezőnyre, amelynek több mint 31 motorosból álló csapata küzd a felfedezésért.
- Az ecuadori EF Training–EasyPost pilótája, Carapaz a harmadik helyre jött fel összesítésben, alig több mint négy és fél másodperces előnnyel az első választás mögött a hétfői első rajt előtt, közvetlenül utána pedig szenzációs rohamot indított a mezőnyből, hogy megszerezze a legújabb repedést.
- A 2025. augusztus 23-tól induló La Vuelta 25, amely 21 pályából áll, összesen 3151 kilométer hosszú távot tesz meg.
- Shane Stokes cikke a profi kerékpározásról több mint 25 éven át, a nagy túrákról, iparági bajnokságokról, klasszikus versenyekről és az akkori idők más legnagyobb eseményeiről szól.
- Az olyan tényeket, mint a színpad felhasználói és a teljes hossz, a szervezők teszik közzé.
- Matthias Skjelmose (Lidl-Trek) kényelmesen megszerezte az új fehér trikót, miután Florian Lipowitz (Red Bull-Bora-Hansgrohe) Carlos Rodríguez (Ineos Grenadiers) az utolsó előtti szakaszban kapitulált.

Meurisse összesen 20 hibát tudott elkapni a versenyen, mielőtt elakadt. Adam Yates már megtartotta az új mezt, amely a 22 hibához kötődik, melyeket a zöld mez tulajdonosa, Wout van Aert szerzett. A legújabb lemaradás az új mezőnytől körülbelül fél tucat percre van ma.
- „Hagyományos eszközök nélkül jöttem, és általában csak a feltalálóknak próbáltam segíteni.”
- „Általában nehéz elképzelni, hogy mit fogsz létrehozni az új fajban, de tudjuk, hogy ez gyors lesz, és kevesebb mint 27 alkalommal kell majd teljesítened.”
- Jelenleg úgy tűnik, hogy az egyetlen GC-lépés, amit találni fogunk, az az, hogy az ötödik helyért küzdünk…
Vuelta, egy jó spanyolországi verseny, 17. szakasz: A feltörekvő szupersztár, Pellizzari kitörő sikert aratott, Riccitello pedig a legjobb mászásokat produkálta
A keddi következő szakaszon az új Vuelta átmenetet jelentette az új verseny olasz kezdőjétől Franciaországba. Az új Groupama-FDJ hegyi versenyző Jonas Vingaardot előzte meg a végeredményben a visszaszámlálásig, miután elég jól teljesített a délkelet- william hill esély franciaországi Voironba tartó csoportsprintben. Kuss átsprintelt a széleken, hogy megszabaduljon a harmadik helytől, és így nyolc másodperces előnnyel került be a ringbe. Kuss látszólag beletörődött, hogy ledobja az új piros éllovas mezét, de továbbra is keményen hajtott. Roglič végül néhány kilométerrel az új, magas pályáktól távolabb átvette az irányítást, hogy segítsen neki felfelé. A srác megpördült az alsó utakon, de az erőlködött, és megsérült Wout Poels, és megsebesíthette Landát is.
O'Connor most már biztosnak tűnik az első Grand Journey dobogós helyezése. Ez volt az álláspontjuk a kezdetekben, még akkor is, ha a srác jobban szeretett volna egy nagyot fejelni az egypontos versenyen, és hosszú szakaszon lehetett volna lilában. Az elmúlt 18 hétben voltak erős napos példái, ebben biztos lehet. A friss élő időzítések átmenetileg felvillantanak Tao Geoghegan Hartra (Lidl-Trek), aki több mint 90 másodperces előnnyel vezet, de ez egyértelműen hiba.
Harmadik fázis
A nap első kategorizált emelkedőjének friss gyökere valójában 17 km-rel később található. Lorenzo Rota (Intermarché-Wanty) pedig a 9. szakaszon történt lefagyása utáni alsótest-fájdalmak miatt adta fel az újabb csatát. „Még soha nem szenvedtünk így, olyan meleg van, hogy lehet választani” – mondta Yates.

Kaden Groves megszerezte az utolsó sprintet, ezzel növelve előnyét a legújabb kategóriában, kiváló gumivastagsággal megelőzve Filippo Gannát. Az 5. szakasz ugyanúgy megy, mint a 4. szakasz, hosszú, hullámzó szakaszjelleggel (bár csak egy kategorizált emelkedővel a kettő helyett), és egy tudományos sprintet kaphatunk. Sepúlveda érte el legkorábban a saját kategorizált emelkedő új konvencióját, növelve előnyét a hegyi kategóriában a hatodik hegyi szakasz előtt. Jay Vine (UAE Team Emirates-XRG) a múlt hónap legkorábbi szakaszában küzdött a KOM trikóért, két lépést nyerve az új csatában, és négy ponttal megelőzve a legújabb hegyi kategóriát Vingeardot. Sepp Kuss és Matteo Jorgenson továbbra is elkötelezettek amellett, hogy támogassák Visma-Book motoros csapattársukat, Jonas Vingeardot az új piros trikó elnyerésében Madridban, de kemény munkájukkal őt is feljebb kúszásra késztetik.
Azt hiszem, a vadonatúj Vueltán három legszebb fokozatot szereztem, és megkaparintottam az új lejtős mezt is, szóval már így is egy fantasztikus Vuelta volt, még akkor is, ha a GC terv nem jött össze. Lipowitz a virtuális fejre hajtott, és az új haladó sprintnél az új kieső több mint öt teljes percet tett hozzá, mivel a Red Bull-Bora-Hansgrohe hajlandó volt lemondani a munkáról, hogy segítsen a bahreini sikerben. Egy másik csoport is megpróbált átjutni, de csak Ben O'Connor (Decathlon AG2R La Mondiale) tette meg a napi elsöprő ívet a csúcsról, míg a zöld mez tulajdonosát, Wout van Aertet (Visma-Rent a motorcycle) többször is megpróbálták átjutni, de soha nem sikerült neki. O'Connor nagyszerű támadást hajtott végre a yunquerai 185,5 km-es szakaszon, hogy megszerezze a legújabb győzelmet, közvetlenül az egyedül üldöző Marco Frigo (Israel-Premier Technology) előtt. Florian Lipowitz (Reddish Bull-Bora-Hansgrohe) sprinttel a harmadik helyen végzett.